NaszKnurow.pl i wiesz więcej

Serdeczne podziękowania!.

Na stronie internetowej knurowskiego portalu informacyjnego NaszKnurow.pl, umieszczono baner promujący pomoc dla Kubusia w leczeniu jego ciężkiej choroby. Dziękujemy serdecznie redakcji portalu i życzymy sukcesów oraz jak największą ilość fanów i internautów na stronie NaszKnurow.pl. Profil do strony społecznościowej portalu na FaceBooku:

https://www.facebook.com/naszknurow/

 

Ela i Leszek Kowalski wraz z Kubą.

 

Odsłony: 2154
Czytaj więcej...

KODY BANNERÓW PROMUJĄCYCH POMOC DLA KUBY KOWALSKIEGO

Jeśli chcesz pomóc Kubie w leczeniu białaczki, to umieść kody obrazków z odsyłaczem do strony Kuby na swojej stronie internetowej. Pobierz kody z ramek pod obrazkami, i umieść podlinkowany obrazek, lub obrazki do strony Kuby, na swojej stronie internetowej. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc :-).

1 - Wymiary obrazka bazowego: 216x216px. Można zmienić wymiary obrazka w kodzie, o ile nie mieści się w lewym lub prawym panelu Twojej strony . Ważne aby zachować proporcje 1:1, czyli lewy i prawy bok obrazka musi być równy górnemu i dolnemu bokowi.

Przekaż 1% podatku dla Jakuba Leszka Kowalskiego

Odsłony: 2683
Czytaj więcej...

bialaczka

Choroba główna Kubusia:

Nerwiakowłókniakowatość:

Nerwiakowłókniakowatość typu 1 znana również pod nazwą zespołu Recklinghausena. Choroba ta dziedziczona jest poprzez autosomalny, dominujący gen NF1. Mutacja tego genu kodującego neurofibrominę 1 prowadzi do wystąpienia licznych nerwiakowłókniaków rozwijających się w obszarach skóry, nerwów obwodowych oraz ośrodkowego układu nerwowego.

Epidemiologia nerwiakowłókniakowatości:

Szacuje się, iż w Polsce jest ok. 8 tys. osób ze zdiagnozowanym zespołem Recklinghausena. Jednakże dane te nie są dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości ze względu na trudności w jednoznacznym rozpoznaniu choroby. Dodatkowym utrudnieniem diagnostycznym jest fakt, że u ok. 50% osób cierpiących na nerwiakowłókniakowatość typu 1 przebieg choroby jest łagodny. Tylko połowa cierpiących, u których obserwuje się ciężki przebieg szukając pomocy zostaje prawidłowo zdiagnozowana. Należy wspomnieć iż nerwiakowłókniakowatość typu 1 jest śmiertelna dla 3% pacjentów z tą chorobą.
Z morfologicznego punktu widzenia nerwiakowłókniaki należą do nowotworów niezłośliwych wyrastających z nerwów obwodowych. Choroba ta jak dotąd jest nieuleczalna.

Choroba wynikła prawdopodobnie z nerwiakowłókniakowatości:

Białaczka limfoblastyczna:

Ostra białaczka limfoblastyczna jest chorobą nowotworową wywołaną niekontrolowanym rozrostem niedojrzałych morfologicznie i czynnościowo prekursorów limfocytów B i T.

Epidemiologia białaczki:

Ostra białaczka limfoblastyczna jest najczęstszym typem białaczki u dzieci. Najwięcej zachorowań odnotowuje się pomiędzy 3, a 6 rokiem życia, częściej u chłopców.

Przyczyny:

Przyczyna rozwoju białaczki nie jest znana.

 

Odsłony: 3110
Czytaj więcej...

Podatek 1%. Przekaż 1% dla Kuby Kowalskiego.Podatek dochodowy od osób fizycznych

  • PIT-4R (Deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych) - do 31 stycznia za rok poprzedni,

  • PIT-11 (Informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy) - do ostatniego dnia lutego za rok poprzedni,

Odsłony: 2359
Czytaj więcej...

1Kliknij w obrazek poniżej. Pojawi się nowe okno przeglądarki z kopią ulotki. Kliknij raz w dowolne miejsce ulotki, a wówczas uruchomi Ci się panel wyboru drukarki, zainstalowanej w Twoim systemie operacyjnym komputera. Ustaw: Orientacja - pionowa, format A4, lub dowolnie inny. Wydrukuj obrazek.

 

Ulotka duża

Wydrukuj ulotkę informujacą o potrzebie pomocy dla Kuby Kowalskiego i przekaż 1% dla Kuby.

 

Odsłony: 4767
Czytaj więcej...
Do góry
Apel o pomoc dla Kuby Kowalskiego
http://www.pomocdlakubykowalskiego.pl/aktualnosci.html